podnieś rączkę Boże Dziecię

nad szaloną w pędzie ziemią

niech drapieżnych serc niepokój

na gołębi spokój zmienią

a nad krajem mi najbliższym

trwaj niezmiennym przykazaniem

aby w każdym polskim domu

nie wygasło serc czuwanie

i przy jasnym naszym stole

było miejsce w porę złą

dla zbłąkanych – i byś Boże

błogosławił każdy dom

K.J. Węgrzyn

Tej szczególnej Nocy nasz Pan i Stwórca, który staje się Emmanuelem, niechaj pozwoli nam doświadczyć swojej bliskości. Nieśmy Jego pokój, radość
i nadzieję tym, do których jesteśmy posłani.

W nadchodzącym roku 2012 życzę dużo sił i zdrowia w realizowaniu dobrych zamierzeń.

W imieniu Grona Pedagogicznego, Pracowników i Uczniów
Szkoły Podstawowej nr 11
w Siedlcach

Małgorzata Szostek

Siedlce, Boże Narodzenie 2011

Akcje charytatywne - I półrocze

wrzesień -

zbiórka pieniędzy na budowę szkoły im. Jana Pawła II w Togo (Afryka) (akcja organizowana przez Rodzinę szkół im. Jana Pawła II)

październik -

ciastka na Dzień Papieski (pieniądze przekazane Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia)

listopad -

"zakręcona akcja" (zbiórka nakrętek na wózek inwalidzki dla 5-letniego Huberta z SP nr 9)

zbiórka żywności dla stołówki dla ubogich Caritas Diecezji Siedleckiej

"Góra grosza" (pieniądze dla domów dziecka, akcja organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom)

grudzień -

Dzieci-dzieciom (zbiórka żywności dla polskich dzieci z Białorusi, akcja organizowana przez Wspólnotę Polską)

świąteczne karty, bombki, gwiazdki - pieniądze przeznaczone na wsparcie ubogich dzieci z naszej szkoły

Podaruj dzieciom skrzydła - sprzedaż płyt "śpiewnik papieski" (akcja Caritas Polska, stypendia dla ubogich dzieci)

W następnych miesiącach kontynuujemy "zakręconą akcję" oraz sprzedaż "śpiewnika papieskiego".

Wszystkim, którzy włączyli się w akcje charytatywne dziękujemy. Podziękowania również dla wolontariuszy z SKC.

Sekcja Charytatywna SU
Szkolne Koło Caritas

Podziękowanie

15 grudnia odbyło się uroczyste ogłoszenie zwycięzców w drugiej edycji konkursu „Śniadaniowa Klasa”. Pierwszą nagrodę i tytuł „Złotej Klasy” przyznano naszej szkole, a wszystko dzięki klasom II B i E, które bez problemu przygotowały zdrowe, drugie śniadanie czym zachwyciły jurorów.

Wygrani:
-
I miejsce i wyjazd do parku tematycznego zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach,
II miejsce i wyjazd do kina lub na basen - Szkoła Podstawowa w Krynicy,
-
III  miejsce i wyjazd do kina lub na basen - Szkoła Podstawowa w Krzesku – Królowa Niwa.

Dodatkowo wszystkie dzieci biorące udział w akcji otrzymały kolorowe pudełeczka na drugie  śniadanie.

<zobacz foto>

Uczniowie klas 0-II brali udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Nadleśnictwo Siedlce. Tematem prac były „Sceny z życia zwierząt”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dn. 12 grudnia w siedzibie nadleśnictwa przy ulicy Kazimierzowskiej.

W kategorii dzieci 5-6 letnich laureatką II miejsca została Klaudia Niepogoda z grupy 0 B, a laureatem III miejsca Błażej Wyrębiak. Opiekunem grupy jest Pani Alina Kąkol.

W kategorii uczniów klas I-II laureatem I miejsca został Konrad Krassowski z klasy I c, laureatem II miejsca Jan Banasiuk z klasy I c i Michał Rostkowski z klasy II d. Opiekunem dzieci z klasy I c jest Anna Jagiełło, a dzieci z klasy II d Barbara Krajewska.

Wyróżnienia otrzymali Natalia Biernacka z klasy Ic i Adam Paciorek z klasy IId i Oliwia Richter z klasy II d .

Życzymy dalszych sukcesów w konkursach plastycznych!

<zobacz foto>